Regulamin sklepu www.selgar.pl

I. Postanowienia ogólne

1. Właścicielem Sklepu Internetowego SELGAR, znajdującego się pod adresem www.selgar.pl jest FIRMA HANDLOWA SELGAR SŁAWOMIR PONICKI z siedzibą w Ujściu 64-850, przy ul.Pilskiej 14, o numerze NIP: 764-000-42-75

2. Sklep internetowy www.selgar.pl umożliwia dokonywanie zakupów poprzez sieć internetową zgodnie z niniejszym Regulaminem.

3. Klientem sklepu www.selgar.pl może być osoba fizyczna lub przedsiębiorca. Klient oświadcza, że podane przez niego dane w procesie rejestracji są kompletne oraz zgodne ze stanem faktycznym. Poprawne wypełnienie formularza rejestrowego powoduje uaktywnienie konta użytkownika. Konto użytkownika jest własnością Sklepu i może zostać usunięte bez podawania przyczyn.

4. Klient wysyłając do sklepu internetowego www.selgar.pl zamówienie poprzez prawidłowe wypełnienie formularza, oświadcza, że zapoznał się z treścią niniejszego Regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania. W przypadku niedotrzymania postanowień Regulaminu Sprzedający jest uprawniony do unieważnienia złożonego zamówienia.

5. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych Zamawiającego zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o ochronie danych osobowych DZ.U.Nr 133 poz. 833. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom. Klient ma prawo wglądu do swoich danych, korekty oraz żądania ich usunięcia.

6. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany ceny towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania czy też wycofania towaru z oferty, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych, bądź wprowadzania w nich zmian.

7. Sklep zastrzega sobie prawo odmowy zrealizowania zamówienia w każdym etapie jego realizacji, w przypadkach budzących uzasadnione obawy oraz gdy nie jest przestrzegany niniejszy regulamin. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji.

8. Wygląd towarów oferowanych w sklepie może nieznacznie różnić się od prezentowanych na fotografiach. Selgar dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością.II. Zamówienia

1. Zamówienia w sklepie www.selgar.pl są przyjmowane 24 godziny na dobę przez cały rok.

2. Warunkiem koniecznym do realizacji zamówienia jest dokonanie rejestracji w systemie sklepu internetowego SELGAR, zapoznanie się z regulaminem i jego akceptację oraz przesłanie zamówienia zawierającego numer telefonu i adres e-mail. Jest to niezbędne do potwierdzenia przyjęcia i potwierdzenia realizacji zamówienia.

3. Sklep zastrzega sobie prawo odrzucenia błędnie lub częściowo wypełnionego formularzu zamówienia.

4. Wszystkie oferowane przez Selgar produkty są fabrycznie nowe i wolne od wad.

5. Ceny wszystkich produktów prezentowanych w ofercie sklepu są cenami brutto.

6. Ceny produktów oferowanych w sklepie nie zawierają kosztów dostawy.

7. Zamówienia są przygotowywane do wysyłki w terminie 1 dnia roboczego. Średni czas realizacji zamówienia wynosi 3 dni.III. Płatności i dostawa

1. Sklep www.selgar.pl umożliwia finalizację zamówienia poprzez następujące formy płatności: przelew na konto bankowe, płatność przy odbiorze przesyłki oraz płatność przez system Przelewy24.

2. Zamówiony towar wysyłamy za pośrednictwem firmy DPD (dostawa w ciągu 24 godzin od momentu wysłania).

3. Koszt transportu pokrywa kupujący. Jest on uzależniony od wagi oraz objętości zamawianego towaru.

4. Momentem rozpoczęcia realizacji zamówienia w przypadku zapłaty przelewem jest dzień wpływu środków na konto bankowe. Przy zamówieniach za pobraniem - 1 dzień po złożeniu zamówienia.

5. Do każdego zamówienia dołączony jest dowód zakupu paragon fiskalny lub faktura VAT na życzenie klienta.

6. Klient ma prawo - zgodnie z art. 7 Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny - odstąpić od umowy kupna bez podania przyczyny składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie do dziesięciu dni od daty otrzymania produktu.

7. W przypadku nie odebrania przesyłki pobraniowej z winy Kupującego Sklep obciąży Klienta kosztami wysyłki tego zamówienia oraz kosztami zwrotu paczki do Sklepu.

8. W przypadku odstąpienia od umowy Klient jest zobowiązany do odesłania na własny koszt zakupionych produktów w oryginalnym opakowaniu i dołączonym oryginalnym dowodem zakupu (paragon fiskalny lub faktura VAT). Zwracany produkt nie może nosić śladów używania, być uszkodzony, co dotyczy także opakowania.

9. Wszelkie zwroty wysyłane na koszt firmy SELGAR nie będą przyjmowane.

10. Pieniądze za zwrócony towar Klient otrzyma przelewem na wskazany przez siebie numer rachunku bankowego w przeciągu 7 dni roboczych od momentu otrzymania zwróconego towaru. Koszty odesłania towaru nie podlegają zwrotowi.

11. Z chwilą pokwitowania odbioru towaru, na kupującego przechodzi prawo własności, oraz wszelkie ryzyko związane z posiadaniem i użytkowaniem, a w szczególności ryzyko utraty lub uszkodzenia.

12. Złożenie zamówienia oznacza zgodę na przetwarzanie przez FIRMĘ HANDLOWĄ SELGAR danych osobowych klienta wyłącznie w celu wysłania zamówionego towaru na wskazany adres.

13. Odebrany towar należy sprawdzić w obecności kuriera. W przypadku uszkodzenia towaru, należy odmówić jego przyjęcia, oraz spisać protokół uszkodzenia w obecności kuriera i skontaktować się z pracownikiem FIRMY HANDLOWEJ SELGAR pod numerem tel. (67) 284 04 28 lub na adres sklep@selgar.pl. Firma Handlowa SELGAR nie odpowiada za "jakość usług" firm kurierskich.

14. Złożenie zamówienia w Sklepie Internetowym SELGAR jest prawnie wiążącą umową kupna-sprzedaży.

15. Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać telefonicznie (67) 284 04 28 lub na adres e-mail sklep@selgar.pl.

16. W sprawach nie uregulowanych powyżej stosuje się odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego.


Regulamin PDF


Przewiń